آخرین نشریات و پژوهش‌ها

آزمایشگاه داده

آزمایشگاه داده بستری است برای تعامل هرچه بیشتر دانشجویان، اساتید و فعالین نخبه بازار سرمایه با سازمان بورس و اوراق بهادار. در حال حاضر بستری فراهم شده تا حجم عظیم داده های موجود در حوزه بازار سرمایه جهت تحلیل های علمی و مهندسی در اختیار علاقمندان و دانشگاهیان قرار گیرد. جهت درخواست استفاده از این امکان علاقمندان می بایست ابتدا در سایت ثبت نام نموده و از بخش پروفایل کاربری ، قسمت ایجاد درخواست،درخواست خود را ثبت نمایند تا پس از تایید دسترسی به داده ها فراهم گردد. 

درخواست استفاده از آزمایشگاه داده

کمیته راهبری پژوهش و هسته‌های اندیشه ورزی

سازمان بورس و اوراق بهادار با هدف استفاده از توانمندی‌ها و قابلیت‌های اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز علمی تحت نظارت وزارت عتف، دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی، محققان مراکز تحقیق و توسعه ارکان بازار سرمایه  و نهادهای پولی و مالی و صاحب‌نظران حوزه بازار سرمایه برای تامین نیازهای پژوهشی سازمان در راستای تأمین نیازهای پژوهشی خود، از طرح‌‌‌‌‌‌‌‌‌های پژوهشی و پایان نامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و رساله‌های دانشجویی حمایت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. 

درخواست حمایت‌های مالی از طرح‌های پژوهشی

کمیته فقهی

در راستای اطلاع رسانی و آگاهی سازی مسائل فقهی در بازار سرمایه هرگونه پیشنهاد و یا درخواست سوال در این حوزه را می توان به سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال نمود تا در کمیته های فقهی مطرح گردد و پاسخ داده شود. بدین منظور کافی است درخواست مدنظر از طریق فرم قرار گرفته در لینک ارسال گردد. درصورت تمایل اطلاعات تماس نیز تکمیل گردد.

ارتباط با کمیته فقهی

آخرین فرم‌ها

فرم کمیته فقهی
لطفا برای مشاهده اطلاعات بیشتر ثبت نام کنید
فرم کمیته کسب و کارهای دانش بنیان
لطفا برای مشاهده اطلاعات بیشتر ثبت نام کنید

آخرین نظرسنجی‌ها

سواد مالی عبارت است از توانایی قضاوت آگاهانه و تصمیم گیری موثر در خصوص استفاده از منابع پولی و مدیریت آن (معین الدین، 1390). لازمه داشتن یک استراتژی مالی مناسب در مدیریت سازمان و زندگی شخصی، برخورداری از سواد مالی است. سواد مالی به عنوان آگاهی از اصول و واژگان لازم مسائل مالی است. داشتن سواد مالی یا به عبارت دیگر داشتن شرایط، شیوه ها، قوانین، حقوق، هنجارهای اجتماعی و دیدگاه های لازم برای درک و انجام این وظایف مالی می تواند کمک به آینده نگری در مدیریت مسائل پولی و همچنین افزایش درآمد و سازمان کمک فراوانی کند (ویت و همکارانش ، 2000).

نظرسنجی ها